ZESPÓŁ

Nasz Główny Sponsor

Agata Skowrońska

(Ur.1977) Absolwentka PWST we Wrocławiu z 2001r. Aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, Nagrodzona za debiut na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w 2001r. Laureatka Brązowej Iglicy 2003r. Ma w swoim dorobku wiele ról teatralnych i filmowych. Od 2012r. Zajmuje się także reżyserowaniem spektakli teatralnych i radiowych. Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu PASSION Fundacji Volto Amore w kategorii „pasja i wyjątkowość w przekazie” za reżyserię spektaklu „XERO 24”. Założycielka TEATRAKCJI oraz Fundacji ARTTRAKCJA

Dariusz Bereski

Dariusz Bereski (ur. 29 grudnia 1965 roku we Wrocławiu) - polski aktor teatralny i telewizyjny, radiowiec, poeta. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu /1984-88/. Debiutował na scenie wrocławskiego Teatru Kalambur. Pierwszą pracę w zawodzie aktora podjął w Jeleniej Górze, w Teatrze im. C.K. Norwida /1987-1997/ . Kolejną rozpoczął w Toruniu, w Teatrze W. Horzycy / 1997 - 2011/ . Od 2012 roku występuje gościnnie na wielu scenach w Polsce. Między innymi w Teatrze Polskim w Warszawie /Cykl ,,Listy w Polskim’’ w Teatrze Kamienica w Warszawie-Emiliana Kamińskiego Od. 2013-2016 r. aktor Toruńskiego Teatru Muzycznego w Toruniu/. Od 1 stycznia 2017-aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Pracuje w kilku rozgłośniach radiowych, internetowych bankach głosów, nagrywa audiobooki. Moderator gal i jubileuszy, koncertów i programów poetycko-muzycznych. Laureat kilku nagród publiczności /Złota, Srebrna, Brązowa Iglica oraz Srebrny Kluczyk/. Laureat Międzynarodowego Festiwal Sztuki Słowa ,,Verba Sacra’’ 2003 w Poznaniu - Nagroda im. R.Brandstaettera. Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi 2012 . Laureat Złotych Skrzydeł nadanego przez Głos Polskiej Kultury w Birmingham, z nadaniem tytułu-Człowieka Zasłużonego Kulturze Polskiej, Laureat Złotej Statuetki Stanisława Moniuszki-nadany przez Centrum Kultury Polskiej w Wilnie, Kawaler Brązowego Medalu Gloria Artis - Zasłużony Kulturze Polskiej 2012- nadanego przez Ministra Kultury i Sztuki-Bogdana Zdrojewskiego. Zagrał około 100 premier teatralnych i kilkanaście ról w serialach, wydał 4 tomiki wierszy, otrzymując nagrodę literacką Ianiciusa im. Klemensa Janickiego za wzorowe interpretacje poezji polskiej i liryczną twórczość oryginalną, 2015

Kuba Grębski

Aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, współpracujący z Wrocławskim Teatrem Komedia oraz Narodowym Forum Muzyki. Prowadzi warsztaty aktorskie dla młodzieży oraz dorosłych, a także szkolenia z zakresu autoprezentacji dla firm. Absolwent Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (dawniej: Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu). Właściciel firmy artystyczno-rozrywkowej Kozioł Poezje.

Iga Skrzypecka

Mama na obcasach choć częściej w trampkach, kosmetolog z zawodu oraz powołania, nauczyciel z pasją przekazaną w genach , PH Thermomix z miłości do urządzenia i gotowania.

Jarek Kuśmierski

Jarek Kuśmierski Operator, fotograf. Jarek Kuśmierski (1992) - Studiował Teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiuje Fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W swojej pracy łączy tradycyjne techniki fotografii, design oraz wideo. Interesuje go głownie obrazowanie człowieka, jego życia, otoczenia i uczuć - w fotografii ulicznej i portretowej. Teatralne zainteresowania eksploatuje projektując multimedialne scenografię na sceny teatrów i często sięgając po aktorskie techniki pracy z modelami, chcąc wzbudzić możliwie najbliższe prawdy emocje i zachowania. Na stałe współpracuje z Teatrem Polskim we Wrocławiu, swoje prace prezentował m. in. W Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Pedagog w Studium Terapii przez Sztukę przy Krakowskiej Operze Kameralnej oraz w Fundacji „Nie tylko…”, gdzie z osobami niepełnosprawnymi prowadził zajęcia z kamerą. Działalność twórczą łączy z działalnością w reklamie, pozwalając tym światom, na poziomie technik i formy, wzajemnie się przenikać i uzupełniać.

Justyna Różewicz-Suszczyńska , Marcin Suszczyński

Justyna Różewicz-Suszczyńska - wokalistka, trener wokalny, kompozytorka i pianistka. Absolwentka Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współautorka muzyki do spektakli teatralnych: Xero24, Fryderyk i Mole, Polowanie na mol-e, Poeta Obojga Narodów, Chłopcy z placu broni, Rozmowy z Katem oraz Błękitny Pies, reżyserowanych przez Agatę Skowrońską. Laureatka VI edycji konkursu Szklana Kropla w kategorii Kobieta Przyszłości, którą przyznano jej 4 października 2018 roku w Krzyżowej podczas IV Kongresu Organizacji Pozarządowych. Wiceprezes Fundacji Volto Amore, w ramach której współpracuje ze Starostwem Powiatowym we Wrocławiu, prowadząc warsztaty wokalne „I need to sing!” dla mieszkańców gmin Powiatu Wrocławskiego. Współpracuje również z Wrocławskim Klubem Anima i Szkołą Muzyczną Yamaha gdzie prowadzi indywidualne zajęcia wokalne. Poza działalnością edukacyjną uczestniczy w koncertach i oratoriach m.in. OratoriumCarmina Caritatis autorstwa Romana Kołakowskiego i Stefana Gąsieńca, a także Oratorium Pater autorstwa Michała Musiała, Mikołaja Kotyczki, Ireneusza Gajdosza. W 2014 r. brała udział w projekcie Anny Serafińskiej Letnie gorące ulice wystawionym na scenie warszawskiego Teatru Syrena. 31 lipca 2017 roku, podczas Festiwalu Polonia Cantans we Wrocławiu, miała miejsce premiera jej autorskiego projektu muzyki chrześcijańskiej. Jest zaangażowana w projekt muzyczny Justyna Różewicz & Amazing Band, z którym została finalistką XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie oraz laureatką Nagrody Fanklubu Republika Marzeń.

Marcin Suszczyński – gitarzysta, kompozytor i aranżer, absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współtwórca muzyki do spektakli teatralnych: Xero24, Fryderyk i Mole, Polowanie na mol-e, Poeta Obojga Narodów, Chłopcy z placu broni, Rozmowy z Katem oraz Błękitny Pies, reżyserowanych przez Agatę Skowrońską. Zaangażowany w projekt muzyczny Justyna Różewicz & Amazing Band, z którym został finalistą XII Ogólnopolskiego Konkursu piosenek Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie oraz laureatem nagrody fanklubu „Republika Marzeń”.